Małe Sówki

2. ZIELONY ŚWIAT

3. W MOIM AKWARIUM

4. DZIEŃ MAMY I TATY

• Rozpoznajemy symbole narodowe, wymieniamy nazwę swojego kraju, poznajemy mapę Polski, rozpoznajemy hymn Polski i potrafimy przyjąć odpowiednią postawę do hymnu.
  • Posługujemy się językiem polskim, nazywamy przedmioty, uważnie słuchamy, recytujemy rymowanki i wierszyki, wykonujemy własne eksperymenty słowne, dzielimy wyrazy na sylaby.
  • Szacujemy wysokość, klasyfikujemy przedmioty według wielkości, koloru, porównujemy wielkości przedmiotów, przeliczamy elementy zbioru, określamy ciężar, odtwarzamy układy przedmiotów.
  • Uważnie słuchamy czytanego tekstu, rozumiemy jego sens, wypowiadamy się płynnie, wyraźnie.
  • Odczuwamy przynależność do grupy przedszkolnej, używamy zwrotów grzecznościowych podczas powitania, nawiązujemy relacje rówieśnicze.
  • Uczymy się zachowań proekologicznych związanych m.in. z segregacją odpadów.
  • Znamy zasady zdrowego odżywiania.
  • Bierzemy udział w zabawach pantomimicznych.
  • Wiemy, jak opiekować się zwierzętami domowymi, np. psem.
  • Tworzymy akwarium w słoiku, wiemy, jakie zwierzęta żyją na lądzie, a jakie w wodzie.
  • Reagujemy na zmiany charakteru muzyki, eksperymentujemy głosem i dźwiękiem.
  • Rozpoznajemy zwierzęta na obrazkach, naśladujemy odgłosy zwierząt.
  • Wiemy, że należy utrzymywać porządek w swoim otoczeniu.
  • Uczymy się czekania na swoją kolej, utrzymujemy porządek, wiemy, dlaczego należy dbać o porządek.
  • Wiemy, kiedy obchodzimy Dzień Matki, wykonujemy laurki dla rodziców.
  • Znamy zawody, które wykonują nasi rodzice.
  • Rozpoznajemy przedmioty przy pomocy zmysłu dotyku.
  • Opowiadamy o swojej rodzinie.